ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER RSS İLETİŞİM

SİTE İÇİ ARAMA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Hasandede Göleti ve Sulaması'nın Temelini Attı

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Hasandede Göleti ve Sulaması'nın Temelini Attı

Tarih 02 Mayıs 2013, 14:24 Editör Alev Yüksel

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Hasandede Göleti ve Sulaması'nın Temelini Attı

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’’da basın toplantısı düzenleyerek, bu yıl Afyonkarahisar'da fırtına gibi eseceklerini, yılın ilk temel atma merasimine Dazkırı ilçesinden başlayacaklarını söyledi.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu Dazkırı‟da 40 yıldır beklenen Hasan Dede Göleti ve Sulaması‟nın temelini atacağını daha sonra tüm ilçelerde yatırımlarının devam edeceğini anlatarak, Afyonkarahisar'da yaklaşık 70 adet baraj, gölet ve sulama tesisi yapacaklarını ifade etti.

"Afyonkarahisar'da bugüne kadar görülmemiş yatırımları inşallah sevgili hemşehrilerimize sunmanın gayreti içinde olacağız çünkü Afyonkarahisarlılar her şeyin en güzeline layık" diyen Prof. Dr. Eroğlu, şehrin yıldızının parlak olduğunu, çok sayıda yatırımın, okulun, fakültenin açılışını başbakanla birlikte yapacaklarını belirtti.

"Bu Asır, Bizim Milletimizin Asrı Olacak"

Türkiye'nin önünün açık olduğunu ve terör belasının da defedileceğini dile getiren Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şöyle konuştu:

"Çözüm süreci, hükümetimizin, Başbakanımızın, elini taşın altına koyduğu, yürüttüğü muhteşem bir proje. Bunun da neticesini hep beraber göreceğiz ancak muhalefet maalesef böyle güzel bir çözüm sürecine dair taş koymak, onun aleyhinde konuşmak gibi kötü huyunu devam ettiriyor.


Muhalefet diyor ki; 'Ne gibi bir pazarlık yaptınız-' Biz diyoruz ki, 'Hiçbir pazarlık yok, taviz yok.' Biz, 'Tek vatan, tek millet, tek bayrak, tek devlet' diyoruz. Bu prensipten asla taviz veremeyiz. Biz her yerde, her açılışta, mitinglerde şanlı bayrağımızı 778 bin kilometrekarede bu aziz vatan toprakları üzerinde dalgalandırıyoruz. Bu bakımdan, bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. Mühim olan, Türkiye'nin geleceği açısından, bu meselenin çözülmesi çünkü Türkiye'nin büyük hedefleri var. Başbakanımızın koyduğu birinci hedef 2023, yani cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında, Türkiye'yi dünyadaki en büyük ekonomi arasına taşıyacağız. Türkiye'nin bahtı açık. Bu asır, bizim milletimizin asrı olacaktır."

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, daha sonra Afyonkarahisar İmaret Camisi'nde cuma namazının ardından eski Senatör Dr. Rasim Hancıoğlu için düzenlenen cenaze merasimine katıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu cenaze merasiminin ardından Afyonkarahisar‟ın Dazkırı ilçesine giderek “Hasandede Göleti ve Sulaması”nın temelini attı.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu yaptığı konuşmada, Dazkırı'da bulunmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek Dazkırı'ya her gelişinde ayrı bir heyecan duyduğunu ifade etti.

2013'ü Afyonkarahisar merkez ve bütün ilçelerinde hamle yılı ilan ettiklerini vurgulayan Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Bizim bakanlıkla alakalı baraj, gölet, dere ıslahı, içme suyu, ağaçlandırma tesisleri ne gerekiyorsa Afyonkarahisar'da yapacağız. 70 baraj, gölet, sulama tesisi yapacağız. Bu bahar, 19'unun temelini atacaktık, bunların ilkini Dazkırı'ndan başlatmaya karar verdik" diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde hükümetin gece gündüz çalıştığını dile getiren Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şunları kaydetti:

"Biz atalarımızdan miras aldığımız bu ülkeye, çok faydalı hizmetler yapmak, bayrağımızı zirveye taşımak için çalışıyoruz. Gayemiz, maksadımız budur. Milliyetçilik, Merkez Bankası'nın boş kasasını doldurmaktır. Şu anda 130 milyar dolar döviz var. İkinci milliyetçilikse bankaları hortumlatmadan milletten aldığımız vergileri, millete hizmet olarak sunmaktır. Artık, başı dik, güçlü bir Türkiye var. Şu anda bütün Türkiye'de yatırımlar dolu dizgin devam ediyor. Sadece bu kardeşinizi 4 binden fazla şantiyesi var. Biz yılda 340-400 tesis açıyoruz."

"Bunu Çözeceğiz Taviz Yok, Pazarlık Yok"

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, çözüm sürecine ilişkin, "Hiç merak etmeyin, 'tek vatan, tek millet, tek devlet, tek bayrak diyoruz. Bunu her yerde diyoruz. Terör sorununu çözeceğiz. Taviz yok, pazarlık yok. Bunu Bakanlar Kurulu üyesi olarak, işin içinde olan bir kişi olarak rahatlıkla söylüyorum. Başbakanımız bu meseleye sadece elini değil başını koydu çünkü bu meselenin çözülmesi, terör meselesi bitmesi lazım. Diyoruz ki; analarımız ağlamasın. Şanlı bayrağımız 778 bin kilometre alanda ilelebet dalgalansın diyoruz. Göreceksiniz Türkiye çok daha büyüyecek. Hedef 2023 diyoruz" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve beraberindekiler Hasandede Göleti ve Sulaması'nın temelini attı.


3 Bin 600 Dekar Arazi Sulanacak

Proje tamamlandığında Hasandede Köyü‟ne ait 3 bin 600 dekar tarım arazisi sulamaya açılacak. Proje ile tamamen basınçlı sulama sistemi uygulanacak olup, sulama alanından yıllık 2 milyon 500 bin TL‟lik net gelir artışı sağlanacak.

26.04.2013

Bu haber 859 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

BAKANLIK

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu: "Bütün İllerimizin 2040-2050 Yıllarına Kadar Olan İçmesuyu İhtiyaçları Planlandı"

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu: Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu: "Bütün İllerimizin 2040-2050 Yıllarına Kadar Olan İçmesuyu İhtiy...

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ''Yılın Bakanı'' Ödülüne Layık Görüldü

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ''Yılın Bakanı'' Ödülüne Layık Görüldü Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ''Yılın Bakanı'' Ödülüne Layık Görüldü
 
il ziyaretleri
 
il ziyaretleri
 
 


RSS Kaynağı | Terms of Use | Privacy Statement | Site Map