ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER RSS İLETİŞİM

SİTE İÇİ ARAMA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

" Uşak, Ülkemizin Güzide İllerinden Biri"

Tarih 14 Ocak 2013, 11:07 Editör Alev Yüksel

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Uşak'ta

Uşak ilini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ilk durağı Uşak Valiliği oldu. Valilik binasında vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılanan Cumhurbaşkanı Gül vatandaşlara hitaben kısa bir konuşma yaptı ve valilik makamına geçti.

Valilik makamında değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'nin güzide illerinden biri olan Uşak'ı uzun bir aradan sonra ziyaret eden ilk cumhurbaşkanı olmaktan gurur duyduğunu kaydetti. Gül, Uşak'ın altyapısının tamamlandığını görmekten memnuniyet duyduğunu söyledi.

Gül, ''Daha önceki geldiğim yıllardan cumhurbaşkanı olarak geldiğim Uşak arasındaki farkı kısa süre içinde bile gördüm. Türkiye'nin her tarafında olduğu gibi Uşak'ta da çok güzel şeyler oluyor. Halka, millete hizmet etmek hepimizin birinci görevidir'' diye konuştu.

Valiliğin ardından Uşak Belediyesi’ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül daha sonra şehit yakınları, gaziler ve il protokolü ile öğle yemeğinde bir araya geldi.

''Şehit aileleri baş tacı etmemiz gereken insanlar. En kıymetli varlıklarını bu vatan için feda ettiler, devlet adına onlara şükranlarımı sunuyorum'' diyen Cumhurbaşkanı Gül, acılarını paylaştığı şehit ailelerine her türlü saygının gösterilmesini ve desteğin verilmesini istedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e eşlik eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’da 26 yıl aradan sonra Uşak'ta bir cumhurbaşkanı ağırlamanın gurur verici olduğunu belirterek, çok çalışkan olan Uşak insanına hem hükümet hem de Bakanlık olarak her türlü desteği verdiklerini kaydetti.

Tekstilin merkezi ve çevreci il olan Uşak'ın geleceğinin de parlak olduğunu ifade eden Prof. Dr. Eroğlu, yüzde 40'ı ormanlarla kaplı şehirde Bakanlık olarak önemli çalışmalar yürüttüklerini vurguladı. Tarım faaliyetlerinin de şehir için taşıdığı öneme dikkati çeken Bakan Prof. Dr. Eroğlu, inşa edilen baraj ve göletler hakkında bilgi verdi. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Eroğlu, aralarında sulama tesislerinin de bulunduğu 37 projenin müjdesini vermek için bir ay içinde şehre tekrar geleceğini belirtti. Uşak'ın en çok yeşillenen illerden biri olduğuna da işaret eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 35 milyon fidan dikildiğini bildirdi.

Yemekte şehit ailelerinin de aralarında olduğunu hatırlatan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Eroğlu, şehitlerin ruhlarının şad olmasını dileyerek, ''Şehit aileleri bizlerin başımızın tacı ailelerdir. Onların aileleri artık bizim ailemiz'' dedi.

 

11.10.2013

Bu haber 1400 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

İL ZİYARETLERİ

Prof. Dr. Veysel Eroğlu Amasya'da...

Prof. Dr. Veysel Eroğlu Amasya'da... Prof. Dr. Veysel Eroğlu Amasya'da...

Prof. Dr. Veysel Eroğlu Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Rize, Bayburt ve Gümüşhane Programlarına İştirak Etti

Prof. Dr. Veysel Eroğlu Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Rize, Bayburt ve Gümüşhane Programlarına İştirak Etti Prof. Dr. Veysel Eroğlu Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Rize, Bayburt ve Gümüşhane Programlarına...
 
il ziyaretleri
 
il ziyaretleri
 
 


RSS Kaynağı | Terms of Use | Privacy Statement | Site Map