BAKAN MÜJDE

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’ndan Afyonkarahisar’a 2. Üniversite Müjdesi…

27 Nisan 2018

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’ndan Müjde. Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesine Kavuşuyor…

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun girişimleri neticesinde Afyonkarahisar’a 2. üniversite kurulması için gerekli çalışmalara başlandı.

Özellikle Afyonkarahisar kamuoyu tarafından uzun bir süredir talep edilen yeni üniversite kurulması hususu Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun büyük gayretleri sonucu gerçeğe dönüşüyor. 1992 yılında kurulan Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde son yıllarda gerek fakülte ve yüksekokul gerekse de öğrenci sayısının artmasıyla birlikte şehre yeni bir üniversite kurulması yönünde oluşan hayaller artık gerçeğe dönüşmeye başladı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a arz ettiği Afyonkarahisar’a yeni bir üniversite kurulması hususu Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından da olumlu karşılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Afyonkarahisar’a Sağlık Bilimleri Üniversitesi kurulması için kuruluş işlemlerine başlandı.

Afyonkarahisar Sağlık Alanında Merkez Oluyor

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Afyonkarahisar’ın hasretle beklediği bir hedefin artık gerçekleşmeye başladığını ifade ederek şunları söyledi:

“Afyonkarahisar’ı fizik tedavi, onkoloji ve hematoloji alanlarında büyük bir merkez yapacağız. Bunun içinde şehrimize Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ni kazandırıyoruz. Bize bu konuda büyük destek veren başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Başbakanımız Binali Yıldırım’a, YÖK Başkanımız Yekta Saraç’a milletvekillerimize valimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kuruluş işlemlerine başlanan Sağlık Bilimleri Üniversitesinin de Afyonkarahisar’a ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun Afyonkarahisar’a Müjdesi

About Author

Connect with Me: