afyon-kitap-fuarı-vitrin

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Kitap Fuarı’nın Açılışına İştirak Etti.

20 Nisan 2018

Prof. Dr. Veysel Eroğlu programı kapsamında önce Afyonkarahisar’da hayırsever iş adamı Yusuf Özer’in hayatını kaybeden eşi Yıldız Özer’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Çıkışta basın mensuplarının sorusu üzerine Prof. Dr. Eroğlu, 24 Haziran’da yapılması planlanan seçimlerin hayırlı olmasını diledi.

AK Parti olarak seçime hazır olduklarını belirten Prof. Dr. Eroğlu, “Bu seçimler milletin tarihinde çok önemli bir milat olacak. Ülkenin geleceği açısından, istikrar, istikbal açısından çok önemli bir seçim. Biz hemen başladık. Bugün de Kadın Kollarımızın kongresi var, ona katılacağız.” diye konuştu.
web_Taziye Ziyareti

“Seçimler Fevkalade Önemli Milat Olacak Bir Seçim”

Seçimlerde Afyonkarahisar’ın AK Parti’ye çok büyük destek vereceğine inandığını dile getiren Prof. Dr. Eroğlu, şöyle devam etti:

“Afyonkarahisar’a ne yapılmışsa AK Parti hükümetleri yapmıştır, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yapmıştır. Dolayısıyla Afyonkarahisar’da gerçekten vefakârdır ve güzel insanlar diyarıdır. Bu bakımdan inşallah 24 Haziran’da Afyonkarahisar’da sandıkları patlatırcasına AK Parti’ye oy çıkacağını, Cumhurbaşkanımıza ve milletvekillerimize destek verileceğine ben yürekten inanıyorum. Seçimlerin hayırlara vesile olmasını gönülden diliyorum. Seçimler fevkalade önemli milat olacak. Tarihi önemi var. Sadece Türkiye değil, gönül coğrafyamızla alakalı bir seçim. O bakımdan herkesin sandığa giderek mührünü gümbür gümbür AK Parti’ye, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a vermesini bekliyoruz.”

“Türkiye Gönül Coğrafyamızın Son Kalesi”

Daha sonra Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Ticaret Borsası Konferans Salonunda düzenlenen AK Parti Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Kongresinde, Türkiye’nin dünyada gönül coğrafyasının son kalesi olduğunu söyledi.
web_kadın kolları

Tüm düşmanların bu son kaleyi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı yıkmak için gayret gösterdiğini ifade eden Prof. Dr. Eroğlu, “Ben her zaman şunu söyledim; onların hesabı ve planları varsa Cenabı Allah’ın da bir hesabı var. Allah bizimle beraber. ” dedi.

“Artık Milletimizin Bahtı Açık”

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ay yıldızlı bayrağın ilelebet bu topraklarda dalgalanacağını, minarelerden ezanların ilelebet okunacağını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Artık milletimizin bahtı açık. Cumhurbaşkanımız ilk defa büyük hedef ortaya koydu. Çünkü şunu biliyoruz; büyük hedefi olmayan milletler tarih sahnesinden silinir. Dolayısıyla biz büyük bir milletiz. Şanlı bir tarihimiz var. Bu yüzden Cumhurbaşkanımız üç büyük hedef koydu. Cumhuriyetimizin 100. yılını 2023 yılında kutladığımız zaman inşallah Türkiye dünyada ekonomide 10. sıraya yükselecek. Büyük hedefler bitmeyecek. Ben de Afyonkarahisar’dan ilk defa diyorum ki; hedef 2099. Büyük, güçlü, dünyada lider bir Türkiye, küresel bir güç… İnşallah bunlar da olacaktır.”
web_Afyon Kitap Fuarı 20.04 (5)

“En İyi Dost Kitap”

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Kitap Fuarının açılış merasimine iştirak etti. Prof. Dr. Eroğlu burada yaptığı konuşmada, kitabın insanın gelişmesi açısından en iyi dost olduğunu söyledi.

İnsanın gelişmesi açısından en önemli unsurun okumak olduğunu dile getiren Prof. Dr. Eroğlu, şunları kaydetti:

“Tarihimizde atalarımız okumaya, yazmaya çok önem vermiş. Tarihimizdeki en büyük kütüphaneleri atalarımız kurmuş. O zamanlarda okuyorlarmış. Şimdi bakıyoruz okuyan insan sayısı git gide azaldı. Günde kitap okumaya ayrılan bir dakikalık zaman çok az. Zamanımızı çok yere heba ediyoruz. Havanda su dövüyoruz.”
web_Afyon Kitap Fuarı 20.04 (4)

“Her Bir Kelimenin Manası Farklıdır”

Gençlere günlerinin belli bir kısmını kitap okumak için ayırmalarını tavsiye eden Prof. Dr. Eroğlu, kitaplarını da iyi seçmelerinin isabetli olacağını vurguladı.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, gençlere mutlaka yanınızda başucu kitabı bulundurmaları gerektiğini işaret ederek “Hitabet için okumak gerekiyor. Okuyan insan, çok daha değişik kelimelerle hitap eder. 300-550 kelime yerine belki binlerce kelimeyle hitap eder. Çünkü her bir kelimenin manası farklıdır. Her bir kelimenin arkasında gizli olan bin mana vardır. Dolayısıyla bol okumalar ve bol kitaplar diliyorum. Ve bu şekilde kültürümüzü ve kelime zenginliğimizi artıralım. Neticede de daha güçlü ve daha gelişmiş bir toplum olma yolunda hep birlikte ilerleyelim.” diye konuştu.
web_Afyon Kitap Fuarı 20.04 (7)
web_Afyon Kitap Fuarı 20.04 (8)

Konuşmanın ardından Prof. Dr. Eroğlu, Afyonkarahisar Kitap Fuarının açılışını gerçekleştirerek, fuardaki kitap stantlarını ziyaret etti ve öğrencilere kitap çeki dağıttı.

web_Afyon Kitap Fuarı 20.04 (1)
Prof. Dr. Eroğlu, daha sonra fuarın onur konuğu yazarı olarak okuyucularla söyleşi yaptı, “Atık Suların Tasfiyesi” ile “Su Tasfiyesi” kitaplarını imzalayarak Afyonkarahisarlı kitapseverlere hediye etti.
web_Afyon Kitap Fuarı 20.04 (6)

About Author

Connect with Me: