belarus-büyükelçisi-kabulü-vitrin

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Belarus’un Ankara Büyükelçisi Andrei Savinykh’i Makamında Kabul Etti…

29 Mart 2018

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Belarus’un Ankara Büyükelçisi Andrei Savinykh’i makamında kabul etti.

Kabulde yaptığı konuşmada Belarus ile Türkiye arasında çok iyi bir iş birliği olduğunu belirten Prof. Dr. Eroğlu, Türk Hava Yolları (THY) ve Belarus Havayolları arasında Minsk’de bugün bir anlaşma imzalanacağını bildirdi.
web_Belarus Büyükelçi Kabul 29.03 (1)

THY ile Belarus Havayolları’nın karşılıklı sefer sayısını artıracağını ifade eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Belarus’tan Türkiye’ye, Türkiye’den Belarus’a seyahat imkânları çok daha kolaylaşacak. Sayın Cumhurbaşkanımız Belarus’a gittiği zaman ben de oradaydım. Bu konu gündeme geldi. En son Başbakanımızın Belarus’u ziyaretinde bu konuda mutabakata varıldı.” dedi.
web_belarus elçi

Prof. Dr. Eroğlu, karşılıklı seferlerin 1 Mayıs’tan itibaren artırılacağını belirtti.

Türkiye-Belarus Karma Ekonomik Komisyon (KEK) Eş Başkanı olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bakanlık olarak Belarus’la ilgili bir projeyi hayata geçireceklerini de açıkladı.

Bakan Prof. Dr. Eroğlu, her Belaruslu için Türkiye’de fidan dikileceğini belirterek, “Belarus’un nüfusu 10 milyon. Türkiye’de Belaruslular için fidan dikiyoruz. Dikime başladık, inşallah 10 milyonuncu fidanı da KEK Eş Başkanı, Belarus Başbakan Yardımcısı Türkiye’ye geldiğinde dikmiş olacağız.” diye konuştu.
web_Belarus Büyükelçi Kabul 29.03 (3)

Belarus’un Ankara Büyükelçisi Savinykh de iki ülke hava yolları arasındaki anlaşmayla yolcu sayısının artırılmasını hedeflediklerini vurguladı.

Savinyk, “Her sene yüzde 20’lik bir artış görüyoruz yolcularımızın sayısında. Bu çok iyi bir dinamik. Bu artış daha da artarsa zaten sefer sayısına da yansıyacaktır.” diye konuştu.

About Author

Connect with Me: