ŞUHUT-DOĞALGAZ-AÇILIŞ

Prof. Dr. Veysel Eroğlu Afyonkarahisar’ın Şuhut İlçesinde Doğalgaz Hattı Açılış Merasimi’ne İştirak Etti…

3 Mart 2018

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, memleketi Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde önce sivil toplum kuruluşlularının temsilcileriyle bir araya geldi.

Toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Eroğlu, bu yıl yağışların az olmasına bağlı olarak su sıkıntısı yaşanıp yaşanmayacağıyla ilgili bir soru üzerine, hiçbir kentte yağış azlığından dolayı su kesintisinin olmayacağını belirtti.

Geçen hafta Türkiye’nin 81 ilinin yaz aylarındaki su durumuyla ilgili bir değerlendirme toplantısı yaptıklarını aktaran Prof. Dr. Eroğlu, “Yaz aylarında 3 ilimizde su sıkıntısı olabilir düşüncesiyle gerekli tedbirleri alıyoruz. Bunlar da Kilis, Adıyaman ve Gaziantep. Bunun dışında illerimizde su sıkıntısı yok.” diye konuştu.
web_Afyon Sivil Toplum Kuruluşları İle Toplantı (1)

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Gaziantep için çok büyük bir ishale hattını yaptıklarını vurgulayarak, şu bilgileri verdi:

“Melen’den sonra Türkiye’nin en büyük ishale hattı, içme suyu temini projesi inşallah bu yıl bitireceğiz. Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz hafta ordaydı, bende ordaydım. Bu meseleye el attık. Kilis ile ilgili tedbirlerimizi alıyoruz. Yeni baraj ishale hattı yaparak onu da kurtaracağız. Adıyaman ile ilgili de tedbirlerimizi aldık. Diğer illerde bir sıkıntı yok. Kaldı ki yağışlarda geliyor.”
web_Afyon Sivil Toplum Kuruluşları İle Toplantı (2)

“Salı Günü Türkiye’nin Tamamını Yağış Kaplayacak”

Bugün hemen hemen yurdun dört bir yanının yağışlı geçmesini beklediklerini vurgulayan Bakan Prof. Dr. Eroğlu, “Yarın bir kısım alanda yok ama yağışlar bütün Türkiye’de devam edecek. Pazartesi günü Güney Doğu Anadolu, İç Anadolu’nun bir kısmı, Akdeniz bölgesinin bir kısmında yağış yok ama diğer alanlarda yağış var. Salı günü Türkiye’nin tamamını yağış kaplayacak. Daha sonra çarşamba, perşembe, cuma günü kısım kısım bölgelerde yağış var. Şu anda barajlarda da su seviyesi yükselmeye başladı. Yüzde 40’dan yüzde 50’ye doğru ama bazı yerlerde yüzde 70-80 olan barajlarımız var.” diye konuştu.
web_Afyon Sivil Toplum Kuruluşları İle Toplantı (3)

“Zirai Sulama Alanında Çiftçilerimize Düşen Vazife; Suyu Boşa Akıtmaması”

Su sıkıntısı yaşatmamak için gerekli tedbirleri aldıklarını aktaran Prof. Dr. Eroğlu, vatandaşı susuz bırakmayacaklarını bildirdi.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, çiftçiler için de çok büyük bir seferlik başlattıklarını, ülke genelinde 511 baraj yaptıklarını, bin günde bin gölet inşa ettiklerini belirterek, şöyle devam etti:

“Bir rekor. Dolayısıyla bunlar sayesinde kuraklık olmasına rağmen su sıkıntısı yaşatmadık. Hatta vatandaşlar hissetmedi bile. Suyumuzun yüzde 70’ini sulamada kullanıyoruz. Zirai sulama alanında çiftçilerimize düşen vazife, suyu boşa akıtmaması. Açık sistem dediğimiz böyle arık sulaması yerine mutlaka kapalı sistem yağmurlama damlama sulamaya geçilmesi gerekir. Biz de bu yıl Allah nasip ederse hızlı bir seferlikle bu konuyu Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak biz yüklendik. Toplulaştırma ve tarla içi sulama hizmetleri ve kapalı sistem yağmurlama damlama sulamalarını vatandaşlarla birlikte biz yapacağız, projelendireceğiz. Yüzde 50’si hibe geri kalanını da vatandaş ödemek suretiyle bu hizmetleri de yapacağız. Çiftçilerimize duyuruyoruz.”
web_Afyon Sivil Toplum Kuruluşları İle Toplantı (4)

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı da değinen Prof. Dr. Eroğlu, “DSİ’nin dozer, taşıyıcı, yükleyici treyler gibi pek çok aracının Türk Silahlı Kuvvetleri’nin emrinde. Orada gereken hizmetleri yapıyorlar. 8 şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Tabii harekâta hepimiz hazırız. 80 milyon hazır.” ifadelerini kullandı.
web_Doğalgaz Merasim (1)

Prof. Dr. Veysel Eroğlu daha sonra Şuhut Doğalgaz Hattı Açılış Merasimi’e iştirak etti. Prof. Dr. Eroğlu burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin üzerinde çok büyük oyunların oynandığını, geçmişte haçlı seferleri yapıldığını, bugün de başka sefer hazırlıkları içinde bulunulduğunu belirterek, “Milletin üzerinde büyük bir oyun var. Bizi yok etmek için, şanlı bayrağımızı indirmek, ezanları susturmak için büyük bir plan var. Batı’nın planı bu.” ifadesini kullandı.

“Türkiye Gönül Coğrafyasının Son Kalesi”

Bakan Prof. Dr. Eroğlu, milletin tek vücut, tek yürek olduğuna işaret ederek, şunları söyledi:

“Allah’ın izniyle bunların hesabı sorulacak. Ordumuz Afrin’de muzaffer olacak. Bundan hiç kimsenin tereddütü olmasın. Kim karşımıza çıkarsa çıksın ezip geçeceğiz. Bu bayrak ilelebet bu topraklarda dalgalanacak. Ezanlar minarelerden ilelebet okunacak. Hepimiz askeriz. Ben şöyle diyorum; onların bir hesabı varsa Cenab-ı Allah’ın da bir hesabı var. Allah bizimle. Çünkü Türkiye gönül coğrafyamızın son kalesi. Afrika’daki insanlar Türkiye’ye dua ediyor. Sudan’da, Orta Asya’da, Suriye’de, Libya’da, Balkanlar’da, Kafkaslar’da insanlar Türkiye için dua ediyor. Çünkü Türkiye gönül coğrafyasının son kalesi.”
web_Doğalgaz Merasim (5)

“Maksat Türkiye’nin Etrafını Çevirmek”

Mehmetçik’in Afrin’e doğru hızla ilerlediğini anlatan Prof. Dr. Eroğlu, “Kahraman polisimiz, özel harekât, komandolarımız ilerliyor. Onları perişan edecekler ve Batı’nın hesapları alt üst olacak. Maksat Türkiye’nin etrafını çevirmek, Türkiye’nin kalkınmasını önlemek, oraya da bir terör devleti kurmak. Onların içinde kimler çarpışıyor? Batı’dan gelen ajanlar hep orada, kimin adına çalışıyor? Milletimiz bunun farkında.” diye konuştu.

About Author

Connect with Me: