web_tbmm-6-meşe-palamutu-toplama-şenliği-(2)

Prof. Dr. Veysel Eroğlu TBMM Geleneksel 6. Palamut Toplama Şenliği’ne İştirak Etti…

4 Aralık 2017

 “Herkes Ağaçlandırma Seferberliğine Katılsın”

Prof. Dr. Veysel Eroğlu da şenlikte yaptığı konuşmada, OGM olarak ağaçlandırmaya büyük önem verdiklerini vurgulayarak, Türkiye’nin ağaç ve odun servetini her geçen yıl daha da artırdıklarını ifade etti.
web_TBMM 6.Meşe Palamutu Toplama Şenliği (3)

OGM’nin sadece ormanların bulunduğu illerde değil tüm Türkiye’de örgütlendiğini ve ağaçlandırma çalışmaları yaptığını kaydeden Prof. Dr. Eroğlu, ağaçlandırmanın sadece ormanlarda değil şehir merkezlerinde, okul bahçelerinde, mezarlıklarda ve tüm açık alanlarda devam ettiğini söyledi.
web_TBMM 6.Meşe Palamutu Toplama Şenliği (2)

Prof. Dr. Eroğlu, geçen hafta 4 milyarıncı fidanı Edirne’de toprakla buluşturduklarını, Cumhuriyet’in 100’üncü yılı 2023’e kadar, dünyadaki her bir insan için olmak üzere, 7 milyar fidanı toprakla buluşturma sözü verdiklerini anlatarak, ağaçlandırma seferberliğine herkesin katılmasını istedi.

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, meşe ağaçlarının Türkiye ormanlarının yüzde 27’sini oluşturduğunu, toplanan meşe palamutlarının yüzde 70’inin fidan olduğunu ve Meclis bahçesinden toplanan meşe palamutlarının başta Ankara ve çevre illerde olmak üzere tüm Türkiye’de ağaçlandırma faaliyetlerinde kullanıldığını kaydetti.
web_TBMM 6.Meşe Palamutu Toplama Şenliği (4)

Konuşmaların ardından Meclis Başkanı Kahraman ve Prof. Dr. Eroğlu, temsili olarak meşe palamudu ve meşe fidanı değişimi gerçekleştirdi. Kahraman ve Prof. Dr. Eroğlu daha sonra meşe ağaçlarından düşen meşe palamutlarını topladılar ve bir meşe fidanı diktiler.
web_TBMM 6.Meşe Palamutu Toplama Şenliği (1)

“Canlıya Eziyet Etmek Bizim Anlayışımızda Yok”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Eroğlu, Erzincan’da bir kediye uygulanan şiddetle ilgili soruyu yanıtlarken, bu konudaki yasal düzenlemenin Mecliste komisyondan geçtiğini, ancak kadük kaldığını anımsattı.
web_TBMM 6.Meşe Palamutu Toplama Şenliği (5)

Vatandaşları şuurlandırmak gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Eroğlu, “Onlar da canlı. Canlılara eziyet etmek bizim anlayışımızda, kültürümüzde yoktur. Dolayısıyla onları korumak lazım. Görüntüleri gördüm, çok üzüldüm. Bunları mutlaka cezalandıracağız. Zaten büyük cezalar veriyoruz. Burada kültür oluşturmamız lazım. Cana kıyılamaz, eziyet edilemez. Onlar da can.” ifadelerini kullandı.

About Author

Connect with Me: