yılın-devlet-adamı-vitrin

Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na “Yılın Devlet Adamı” Ödülü Verildi…

22 Kasım 2017

Uluslararası ekonomi/finans dergisi Turcomoney’in düzenlediği “Türkiye’ye ve Dünyaya Değer Katanlar” ödül merasiminde Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na “Yılın Devlet Adamı” ödülü verildi. İstanbul’da bir otelde gerçekleştirilen merasimde konuşan bakan Prof. Dr. Eroğlu, yaptıkları çalışmalardan söz ederek, 29 Kasım’da 365 yeni tesisin açılışını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağını duyurdu.
web_yılın devlet adamı ödül merasimi 22.11 (3)

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 2023 yılına kadar dünyadaki her insan için bir fidan dikeceklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Biz ormanlar azalıyor falan diyoruz ama Türkiye’deki ormanlar gerçekten çok hızla artıyor. Hatta biz son 12-13 yılda ormanlık alanlarını 1.5 milyon hektar, dekar olarak 15 milyon dekar artırdık. Orman servetimiz yüzde 33 arttı. En son Birleşmiş Milletler Dünya Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi 12. Taraflar Konferansı (COP 12) var. BM’ye dedim ki, bunu en iyi Türkiye’de yaparsınız. Birçok ülke almak istedi ama Türkiye’yi kabul ettiler. Bizi de dönem başkanı seçtikleri zaman ben, Birleşmiş Milletlerden gelen herkese şunu dedim, ‘Biz dünyadaki her insan için 2023 yılına kadar bir fidan dikeceğiz’ diye. Dolayısıyla dünyadaki her insanın bir fidanı olacak. Şu ana kadar Cumhurbaşkanımızla birlikte 29 Kasım 2017 tarihinde Külliye’de 4 milyarıncı fidanın dikimini gerçekleştireceğiz.”
web_yılın devlet adamı ödül merasimi 22.11 (5)

Büyük düşünmenin, hedefe kilitlenmenin başarının temel ilkesi olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Eroğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız 21 Mayıs’ta kongrede, ‘180 gün sonra bütün bakanlıkların icraatlarını göreceğim’ diye bir şey söyledi. Ben de heyecanlandım o akşam bütün genel müdürlere 180 gün için hazır olun ve büyük hedeflerinizi bekliyorum dedim. Hakikaten gece-gündüz çalışarak şu anda 375 tesisi bitirdiler. 29 Kasım günü saat 14.00’te Sayın Cumhurbaşkanımız Külliye’de açacak. Koalisyonlar döneminde bizden önce DSİ’de 3.5 yılda sadece dokuz tesis açılmış. Biz bugüne kadar 7 bin 200 tane tesis açtık. Bütün şehirlerin sus meselesini hallettik. Kıbrıs’a su götürmek bir hayaldi. Kıbrıs’ın da su meselesini çözdük.” ifadelerini kullandı.
web_yılın devlet adamı ödül merasimi 22.11 (2)

İstanbul’da bir otelde gerçekleştirilen ödül merasiminde, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na “Yılın Devlet Adamı” ödülü takdim edildi.

Merasimde, değişik alanlarda üretim, yatırım ve ihracat yapan, istihdam gerçekleştiren, yenilikçi, çevreci, sosyal sorumluluk projeleriyle topluma katkı sağlayan, söylem ve davranışlarıyla toplumsal barışa katkıda bulunan devlet adamlarına ödül verildi. Merasime ödül sahiplerinin yanı sıra siyaset, iş, diplomasi, bürokrasi, bilim ve medya dünyasından çok sayıda isim katıldı.
web_yılın devlet adamı ödül merasimi 22.11 (1)

About Author

Connect with Me: