10--ege-illeri-tanıtım-günleri-vitrin

Prof. Dr. Veysel Eroğlu 10. Ege İlleri Tanıtım Günlerine İştirak Etti…

18 Ekim 2017

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen 10. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri’ne iştirak etti.

İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan tanıtım günlerinde, mehter takımı ve Ege yöresine özgü halk oyunları ekibi gösteri sundu.
web_10. ege illeri tanıtım günleri (6)

Prof. Dr. Eroğlu, konuşmasına, Ege bölgesinin yiğit insanların ve tabiat güzelliklerine sahip bir yer olduğunun altını çizip, tanıtım günlerine emeği geçenlere teşekkür ederek başladı.
web_10. ege illeri tanıtım günleri (7)

Bölgenin ülke ekonomisine önemli katkılar sunduğunu dile getiren Prof. Dr. Eroğlu, İstiklal Harbi’nin de Ege bölgesinden başladığını anımsattı.

Egeli olmaktan gurur duyduğunu belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu, elinden geldiği kadar bölgeye hizmet etmek için gayret ettiğini söyledi.
web_10. ege illeri tanıtım günleri (2)

Birçok bölge için kalkınma projeleri hazırladıklarını aktaran Prof. Dr. Eroğlu, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Ege bölgesi için de Ege Gelişim Projesini (EGEGEP) hazırladıklarını ifade etti.

Bakan Prof. Dr. Eroğlu, “Ege’ye hizmet etmek ibadet bizim için şu ana kadar çok büyük yatırımlar yaptık. EGEGEP’i 2019’un sonuna kadar bitireceğiz. Arkadaşlarımız hedefe kitlendi, 31 Aralık 2019 saat 16.59’a kadar bitirmek için cansiperane gece gündüz çalışıyoruz. 29 milyar 375 milyon liralık muazzam bir yatırım yapılacak.” dedi.
web_10. ege illeri tanıtım günleri (1)

Proje kapsamında yapılacak yatırımlara ilişkin de bilgi veren Prof. Dr. Eroğlu, 90 içme suyu tesisi, 379 baraj ve gölet, 615 sulama tesisi, 920 derenin ıslahını yapacaklarını, yaklaşık 858 milyon fidanı da  toprakla buluşturacaklarını vurguladı.
web_10. ege illeri tanıtım günleri (5)

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, tanıtım günlerinde Orman Genel Müdürlüğü’nün 5 bin karaçam, 2 bin kızılçam, bin mavi Selvi olmak üzere 8 bin fidanı ücretsiz dağıtacağını bildirdi.

Tanıtım günlerinin sadece bölgenin tanıtımını sağlamadığını aynı zamanda gurbette olan hemşehrileri de bir araya getirdiğine değinen Prof. Dr. Eroğlu, bu günler birlik, beraberlik ve kardeşliği pekiştirdiğini belirtti.
web_10. ege illeri tanıtım günleri (4)

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, konuşmaların ardından AKM içinde açılan yöresel ürünlerin sergilendiği stantları gezdi. Soğuk sıkım yağlarının olduğu standa gelen Prof. Dr. Eroğlu, haşhaş yağının faydalarını anlattı.
web_10 ege illeri kadayaıf

Alanda vatandaşlarla sohbet eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu, farklı stantlarda vatandaşlara lokum, keşkek, kaymaklı ekmek kadayıfı ikram etti.

About Author

Connect with Me: