bartın-merasim-vitrin-2

Prof. Dr. Veysel Eroğlu Bartın’da 106 Milyon Liralık 15 Adet Tesisin Temelini Attı…

12 Ağustos 2017

Toplu Temel Atma ve Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ORKÖY Kredi Sertifikaları Dağıtım merasimi hasebiyle Bartın’a gelen Prof. Dr. Veysel Eroğlu önce Valiliği ziyaret etti. Prof. Dr. Eroğlu burada Vali Nusret Dirim’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.
web_Bartın Valilik 1

Daha sonra basın toplantısı düzenleyen Prof. Dr. Eroğlu, hükümetin Bartın’a çok büyük önem verdiğini söyledi.

Bartın’da 4 milyar liralık bir yatırım yapıldığını hatırlatan Prof. Dr. Eroğlu, “Burada çalışıyoruz, gayret ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Bartın’ı bütün dünyaya tanıtmak ve ekonomik olarak gelişmesini temin etmek için yeni bir proje hazırlandı. Batı Karadeniz Gelişim Projesi ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı da 12 milyar 521 milyon liralık yatırım yapacak.” dedi.
web_Bartın Valilik 3

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, kentte biyolojik çeşitlilik çalışması yaptıklarını anlatarak, bu yıl sonunda biyolojik çeşitlilik çalışmasının tamamlanacağını aktardı. Kentte çok sayıda endemik bitki türünün bulunduğunu dile getiren Prof. Dr. Eroğlu, bu türlerin kayıt altına alınacağını ifade etti.
web_Bartın Valilik 2

Endemik bitki türlerine sahip çıkıldığının altını çizen Prof. Dr. Eroğlu, “Yaklaşık 12 binden fazla tür var. Bunların 3 bin 600’ü de endemik. Sadece Türkiye’de veya bölgesinde var, başka yerde yok. Türkiye, biyolojik çeşitlilik açısından fevkalade zengin.” diye konuştu.
web_bartın tabiat parkı imza

Kentin tabiat turizmini birtakım yatırımlarla bütün dünyaya açacaklarına işaret eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu, kentin görsel güzelliği olan lav sütunlarını tabiat parkı anıtı olarak ilan ettiklerini ve bütün dünyaya duyuracaklarını belirtti.

“Türkiye’nin Yıldızı Parlaktır”

Bakan Prof. Dr. Eroğlu, ayrıca kültür merkezinde düzenlenen DSİ Tesisleri Toplu Temel Atma ve Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ORKÖY Kredi Sertifikaları Dağıtım Merasimine iştirak etti.
web_Bartın Merasim (2)

Prof. Dr. Eroğlu, burada yaptığı konuşmada, FETÖ ile mücadelenin kararlı şekilde devam ettiğini vurguladı.

“Allah devletimizi ve milletimizi başta FETÖ alçak terör örgütü olmak üzere bütün terör örgütlerinden muhafaza eylesin” diyen Prof. Dr. Eroğlu, şöyle devam etti:

“Bunların bütün inlerine giriyoruz. En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadele devam edecektir. Şanlı bayrağımız ilelebet bu topraklarda dalgalanacak, ezanlar bu topraklarda okunacak. Bundan kimsenin tereddüdü olmasın. Türkiye’nin yıldızı parlaktır. 21. asra mührü vuracak millet, bu millettir. Terör örgütlerini destekleyen ülkeler, devletler var. Bunların hepsini biliyoruz. Bu terör örgütlerini destekleyen, her tarafı kana bulayan devletler var ya göreceksiniz onlar yıkılıp gidecekler.”
web_Bartın Merasim (3)

“Türkiye’de Kimseyi Susuz Bırakmayız”

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, daha sonra yapımı devam eden Kirazlı Köprü Barajı inşaatında incelemelerde bulundu.
web_Kirazlı barajı inceleme

Burada bir gazetecinin, “Gelecek yıllar için ülkedeki su durumu nedir?” sorusuna Prof. Dr. Eroğlu, şu yanıtı verdi:

“Türkiye’de kimseyi susuz bırakmayız. Çok akıllıca yönetiyoruz. Dünyada en çok tesis açan bakan unvanına sahibim. Suyumuz var. Akıllıca yönetiyoruz. Hatta tam da hedefimiz 2071 yılı. Su problemi olmayacak şekilde, büyük ölçüde çözdük. Şu ana kadar biz ilave 41 milyon insana su getirdik. 176 yerleşim yerinin su problemini kökünden çözdük. Sadece Türkiye değil, şimdi Kıbrıs’ta gürül gürül su akıyor. Memleketi de susuz bırakmayacağız.”

About Author

Connect with Me: