zonguldak-merasim-vitrin-2

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Karaelmas Vatanı Zonguldak’ta…

12 Ağustos 2017

Prof. Dr. Veysel Eroğlu toplu temel atma ve orman köylülerine kullandırılan gelir getirici tür ve ORKÖY kredi sertifikaları dağıtım merasimine İştirak etti. Programı kapsamında önce Zonguldak Valiliği’ni ziyaret eden Prof. Dr. Eroğlu, Vali Ahmet Çınar’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
web_Zonguldak Valilik (2)

Daha sonra basın toplantısı düzenleyen Bakan Prof. Dr. Eroğlu, Zonguldak’ın Batı Karadeniz’in en güzel illerinden olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, geçmiş yıllarda ormanlara girilemediğini belirterek, “Girdiğiniz zaman merkebinize, traktörünüze ve romorkünüze ağaç envali yüklediğiniz zaman el konulurdu. Bu yüzden orman türküleri çıkmış. Artık her şey millet için düsturuyla hareket ediyoruz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Orman teşkilatı, orman köylülerinin kalkınmasında lokomotif olacak.” diye konuştu.
web_Zonguldak Valilik (1)

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bakanlıkları tarafından yapılan çalışmalar ve projeler hakkında da bilgi verdi.

Daha sonra Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Zonguldak’ta bir otelde düzenlenen DSİ tesisleri toplu temel atma merasimi ile orman köylülerine kullandırılan gelir getirici tür ve ORKÖY kredi sertifikaları dağıtım merasimine iştirak etti.
web_Zonguldak Merasim (2)

Zonguldak’ın darbe girişimi sırasında meydanlardan ayrılmayarak dimdik ayakta durduğunu, Demokrasi ve Milli İrade mitinglerinde meydanlarda nöbet tuttuğunu anlatan Prof. Dr. Eroğlu, bayrağa ve millete sahip çıktıkları için Zonguldak halkına teşekkür etti.

FETÖ’nün 30-40 yıldır dışarıdan planlandığını, örgütün liderinin ise ülkeyi işgal ettirmek, vatanı ve milleti bölmek için böyle bir plan yaptığını dile getiren Prof. Dr. Eroğlu, darbe girişimi sırasında milletin gösterdiği kahramanlığı anlattı.
web_Zonguldak Merasim (1)

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Böyle bir kahraman milletin ferdi olmaktan gurur duyuyorum. Cumhurbaşkanımızın, bakanlarımızın ve bütün herkesin cesaretinin yanı sıra direnci sayesinde bu örgütün darbe teşebbüsü püskürtüldü. Cenab’ı Allah bundan sonra milletimize ve devletimize kaza ve bela vermesin.” diye konuştu.
web_Zonguldak Merasim4

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın zamanla yarışan bir bakanlık olduğuna dikkati çeken Prof. Dr. Eroğlu, “Müteahhit firmalar sözleşmede belirtilen tarih ve saatlere riayet etsinler. Bitirmezseniz kusura bakma biz sizi bitiririz, zamanla yarışıyoruz. Paranız hazır. Eskiden toplanan vergilerin yüzde 86’sı faize gidiyordu. Şimdi artık faiz lobisinin hortumu kesildi. Toplanan vergiler artık millete hizmet olarak gidiyor.” ifadelerini kullandı.
web_Zonguldak Sertifika

Konuşmaların ardından Bakan Prof. Dr. Eroğlu ve protokol üyelerince, 12 tesisin temeli atılıp, tamamlanan tesislerin açılışının yapılmasının ardından ORKÖY kredisi alan vatandaşlara sertifikaları verildi.

About Author

Connect with Me: