sivas-başbakan-toplu-açılış-vitrin

Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve Prof. Dr. Veysel Eroğlu Sivas’ta 92 Adet Tesisin Toplu Temel Atma ve Açılış Merasimine İştirak Etti…

6 Ağustos 2017

Temeli Atılan Tesislerden 16 Adedi Orman ve Su İşleri Bakanlığı Tarafından İnşa Ediliyor…
Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ile Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 5 Ağustos Cumartesi günü Sivas’ta düzenlenen toplu temel atma ve açılış merasiminde 92 adet tesisin temelini attı ve açılışını gerçekleştirdi. Temeli atılan tesislerden 16 adedi Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından inşa ediliyor.
web_Sivas Programı alana geliş (2)

Sivas Kongre Müzesi yanındaki alanda gerçekleştirilen merasimde Bakanlıkların Sivas’a kazandırdığı 92 tesisin toplu temel atma ve açılış merasiminde konuşan Binali Yıldırım “Ruhlarını bir dolara satanlar bu milleti yenemezler. Biz onlara inat demokrasimizi, ekonomimizi daha da büyüteceğiz, geliştireceğiz. Yeni fabrikalar açacak, istihdam alanları yaratacağız. Ekonomimiz %5 büyüme sağladı. Turist sayısı %14 artış gösterdi. Her alanda dışa bağımlı olmadan hızla ilerliyoruz.” dedi.
web_Sivas Başbakan toplu açılış (7)

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan Sivas’a 123 Milyon TL’lik 16 Tesis

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Bakan Eroğlu ise Sivas’a adeta bir yatırım sağanağı yağdığını vurgulayarak, “Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakanlığı döneminde bana verdiği bir talimat neticesinde ben kendimi Sivas’ta buldum ve Sivas’ın su mes’elesini kökünden çözdük. Şimdi Sivas’a yılda 39 milyon m3  menba kalitesinde su temin ediyoruz. Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak Türkiye’de en fazla baraj ve göleti Sivas’a yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. 28 tane dev baraj ve göleti Sivas’a kazandırdık. 23 tanesinin de inşaatı devam ediyor.
web_Sivas Başbakan toplu açılış (3)

Buradan 15 Temmuz hain darbe girişiminde dimdik ayakta duran Sivas halkına da gönülden teşekkür ediyorum. Rabbim başta FETÖ  terör örgütü olmak üzere bütün terör örgütlerini perişan eylesin” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın uğurlu elleriyle temeli atılan tesisler arasında Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından inşa edilecek 123 milyon TL yatırım bedelli 16 adet tesis de bulunuyor. Temeli atılacak tesisler arasında baraj, sulama ve taşkın koruma tesisleri de yer alıyor.
web_Sivas Başbakan toplu açılış (2)

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatları  ile inşa edilecek tesisler ile Sivas’ta 8 bin metreküp su arıtılacak, 46 bin 530 dekar zirai arazi sulamaya açılacak, 5 milyon 724 bin metreküp su depolanacak. Ayrıca 1 ilçe merkezi ve 6 köy taşkın zararlarından korunacak.
web_Sivas Başbakan toplu açılış (5)

Temel atma merasiminde Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nce Sivas’ta yapılacak tesis ve çalışmaların temeli atılacak. Bütün bu eser ve çalışmaların toplam yatırım bedeli 123 milyon TL’yi buluyor.
web_Sivas Başbakan toplu açılış (4)

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan Sivas’a Dev Yatırımlar

Son 14 yılda Sivas’ta muhteşem tesisler inşa eden Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından  bugüne kadar 10 adet baraj ve 18 adet gölet hizmete alındı. Bu tesislerle Sivas şehir merkezine yıllık 38,81 milyon metreküp içme suyu sağlandı, 318 bin 460 dekar arazi sulamaya açıldı. Şehirde 151 derenin ıslahını tamamlayan Bakanlık, 67 milyon 200 bin fidanı toprakla buluşturdu, 6 bal ormanı ve 8 mesire yeri tesis etti.
web_Sivas Başbakan toplu açılış (6)

Ayrıca Sivas’ta 30 adet otomatik meteoroloji gözlem istasyonu, 1 adet havaalanı otomatik meteoroloji gözlem istasyonu, 1 adet meteoroloji radarı ile 1 adet yıldırım tespit ve takip sistemi hizmete alındı.

About Author

Connect with Me: