erzincan-merasim-vitrin

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Erzincan’da 12 Tesisin Temelini Attı…

5 Ağustos 2017

Programı kapsamında önce Valiliği ziyaret eden Prof. Dr. Eroğlu, girişte valilik şeref defterini imzalayıp Vali Arslantaş’tan makamında kent hakkında bilgi aldı.

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, burada yaptığı konuşmada, kentte 12 tesisin temelini atacağını belirterek, bu tesislerin toplam maliyetinin yaklaşık 100 milyon lira olduğunu söyledi.
web_erzincan valilik2

Erzincan’a her gelişinde çeşitli müjdeler verdiğini, bugün de 21 müjde ile geldiğini söyleyen Prof. Dr. Eroğlu, “Refahiye ilçesindeki Dumanlı Tabiat Parkı konusunda çalışma yapıldı. Başbakanımız Binali Yıldırım’ın çok önem verdiği bir husustur. Dumanlı Tabiat Parkı’nın ilanı bugüne yetiştirildi. Şimdi burada bunu imzalamanın mutluluğunu yaşıyorum.” diye konuştu.
web_erzincan valilik

Erzincan’ın şifalı bitkiler yönünden çok zengin olduğunu da ifade eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şunları kaydetti:

“Erzincan’ı şifalı bal üretim merkezi yapmak istiyoruz. O bakımdan buradaki vatandaşlara teklif ediyoruz. Paran yoksa gel kardeşim para, arazin yoksa ormandan size bal ormanı için yer vereceğiz. Kovanı yoksa kovan vereceğiz. Arın yoksa arı vereceğiz. Hatta parası yok diyenlere yüzde 20’si hibe geri kalanı faizsiz destek vereceğiz. Babası oğluna böyle imkân vermez.”

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Eroğlu’nun imzaladığı metin ile Dumanlı Tabiat Parkı, Türkiye’nin 219. tabiat parkı olarak ilan edildi.
web_erzincan komutanlık

Bakan Prof. Dr. Eroğlu, beraberindekiler daha sonra 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş ve Belediye Başkanı Başsoy’u makamında ayrı ayrı ziyaret edip çalışmaları hakkında bilgi aldı.
web_erzincan belediyesi

Daha sonra Prof. Dr. Veysel Eroğlu Erzincan’da düzenlenen merasimde  aralarında baraj, gölet ve taşkın koruma tesislerinin de bulunduğu 12 adet tesisin temelini attı.

Müftülük Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen merasimde konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Bakan Eroğlu, 15 Temmuz hain darbe girişiminde Erzincanlıların dik duruş sergilediğini vurgulayarak, şunları söyledi:

“15 Temmuz’da tarihimizin en kanlı, en sinsi darbe girişimiyle karşı karşıya kaldık. Darbe girişimine karşı dimdik duran Erzincanlıları en kalbi duygularımla kutluyorum. Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermeyecek, ülkemizi PKK, FETÖ ve PYD’ye böldürtmeyeceğiz.”
web_erzincan merasim

Konuşmasında şehirde yaşanan sulama sorununa da değinen Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Kardeşler, sulama birlikleri ile alakalı valimizle ve vekillerimizle konuştuk. Bu akşam Sayın Başbakanımızla bir arada olacağız sorunu ona da iletip yardım isteyeceğim. El birliği ile bu meseleyi çözeceğiz. “diye konuştu.
web_erzincan merasim3

Erzincan’a 21 Yatırım Müjdesi

Erzincanlı vatandaşlarla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunun altını çizen Prof. Dr. Eroğlu “Erzincan’a gelirken elimiz boş gelmek doğru olmazdı. Elime bir kutu Afyonkarahisar kaymağı alıp gelecek halim yoktu. Bu yüzden buraya heybemiz dolu geldik. Bugün burada Erzincanlı hemşerilerime 21 yatırımın müjdesini veriyorum. Baraj, gölet, sulama ve taşkın koruma tesisleri, fidan üretimi, mesire yeri, gelir getirici tür ağaçlandırma projeleri, orman köylülerine kredi verilmesi, Cimin Devlet Avlağı’na Yaban Hayatı Eğitim Merkezi yapımı ile 1 adet Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu’nun (OMGİ) kurulumunun yer aldığı bu müjdelerin toplam yatırım bedeli 126 milyon lirayı buluyor. Erzincan bu denli bir yatırımı daha önce hiç görmedi. Kıyıda köşede unutulmuş bu ili bizim hükümetimiz hatırladı” diye konuştu.
web_erzincan merasim2

Erzincan’a Son 5 Yılda 183 Milyon TL’lik 38 Müjde

Erzincan’a daha önce de müjdelerle geldiğini belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “31 Temmuz 2013 tarihindeki ziyaretimde Erzincan’a toplam  57 milyon TL’lik 17 müjde vermiştim. Bugün ki 126 milyon lira yatırım bedeline sahip 21 müjde ile son 5 yılda Erzincanlılara toplam 183 milyon TL’lik 38 müjde vermiş olduk. Bu müjdelerin çoğunu tamamladık. İnşaatı devam edenleri ise en kısa sürede hizmete alacağız. Biz sözümüzün sonuna kadar arkasındayız” değerlendirmesinde bulundu.
Konuşmaların ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve protokol üyeleri butonlara basarak 12 tesisin toplu olarak temelini attı.
web_erzincan merasim4

About Author

Connect with Me: