şanlıurfa-vitrin

Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik Şanlıurfa’da 764 Milyon TL Maliyetli 12 Tesisin Temelini Attı…

13 Haziran 2017

Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Faruk Çelik, ilk önce  Şanlıurfa Valiliğini ziyaret ederek kentte yürütülen projeler hakkında bilgi aldı.

Daha sonra gazetecilere açıklamada bulunan Bakan Çelik, Şanlıurfa’ya önemli hizmetler kazandırmak için geldiklerini ifade ederek, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve ekibini burada ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bir gazetecinin “et fiyatlarına” ilişkin sorusuna Çelik, hayvan varlığıyla ilgili bir sıkıntının bulunmadığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Et fiyatlarıyla ilgili bir kere hayvan varlığıyla ilgili bir sorun yok, fakat ramazan ayının, yazın ve hemen akabinde Kurban Bayramı’nın yaklaşıyor olmasından kaynaklanan, spekülatif bazı oyuncuların hareketlenmeleri var. Ama şunu ifade edeyim bu geçici ve şu anda stabil hale gelmeye başladı. Şu anda bazı büyük alışveriş merkezlerinde 6 alış veriş merkezinde 32,9 TL’ye kıyma, 35,9 TL’ye de kuşbaşı satışı yapılmaktadır. Yani vatandaşlarımıza en yakın yerden bu imkânı sunuyoruz. Spekülatörlerin bu heveslerini kursağında bırakmak için başka önlemlerimizi, tedbirlerimizi devreye koyacağız, kimsenin endişesi olmasın. Kurban Bayramı’na da gerekli hazırlıklarımız var, hayvan varlığında bir sıkıntımız yok.”
web_urfa valilik

“Sözünün Eri Hükümetiz”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu da DSİ tesislerinin temel atma ve ORKÖY kredi sertifikaları dağıtım töreni için Şanlıurfa’ya geldiklerini anımsatarak, hizmetlerin kente hayırlı olmasını diledi.
web_urfa valilik2

Son yıllarda kente önemli yatırımları kazandırdıklarını ve bunun da artarak devam edeceğini vurgulayan Prof. Dr. Eroğlu, şöyle devam etti:

“Heybemiz dolu geldik, çok büyük yatırımlar var. Şanlıurfa GAP’ın merkezi, burası gerçekten dünyayı doyuracak bir gıda üretim ve ihracat merkezi. Bu yüzden biz hükümet olarak Şanlıurfa’ya çok büyük önem veriyoruz. AK Parti hükümetleri zamanında büyük çalışmalar yapıldı. Şanlıurfa’da 764 milyon TL değerinde 12 tesisin temelini atacağız. AK Parti olarak sözünün eri hükümetiz, söz verince yaparız ama yapamayacağımız şeyin de sözünü vermemiz doğru değil onu da özellikle vurgulamak istiyorum. Netice olarak her anlamda önemli çalışmalar yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.”

Bakanlar Prof. Dr. Eroğlu ve Çelik, daha sonra Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’yi makamında ziyaret etti. Belediyenin çalışmaları hakkında bilgi alan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, kent ormanı için protokolü imzaladı.
web_urfa belediye protokol imza

Ziyaretlerin ardından Prof. Dr. Eroğlu ve Çelik, Devlet Su İşleri ve Orman Genel Müdürlüğü tarafından kente yapılacak 12 tesisin temel atma merasimine iştirak etti.

Merasimde konuşan Çelik, Şanlıurfa’da birçok sorunu çözdüklerini ancak sorunların bitmediğini, bu sorunları birlikte, dayanışma içerisinde çözeceklerini bildirdi.

Bugün 764 milyon değerinde bir yatırımın temelini atacaklarını vurgulayan Çelik, desteklerinden dolayı 2 milyon Şanlıurfalı adına Bakan Prof. Dr. Eroğlu’na teşekkür ettiğini ifade etti.
web_urfa faruk çelik

Yemyeşil Bir Şanlıurfa

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Eroğlu da Şanlıurfa Müze Kompleksi önünde düzenlenen merasimde yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarı döneminde Şanlıurfa büyük kazanımlar sağladıklarını söyledi.

Kentin daha fazla yatırıma ve hizmete ihtiyacı bulunduğunu belirten Prof. Dr. Eroğlu, yemyeşil bir Şanlıurfa hayalleri doğrultusunda kısa süre önce kentte Orman Bölge Müdürlüğü kurduklarını hatırlattı.
web_urfa merasim

Kentti milli parklarla çok daha güzel hale getirilmesi için yatırımlarını sürdüreceklerini ifade eden Prof. Dr. Eroğlu, bakanlığın 4 genel müdürlüğüne ait Şanlıurfa’da teşkilatının bulunduğunu dile getirdi.

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, hükümetin bölgeye çok önem verdiğini vurgulayarak, bölge çiftçisinin ihtiyaç duyduğu sulama tesisleri ve göletleri yakın dönemde halkın hizmetine sunmayı planladıklarını anlattı.
web_urfa merasim2

Şanlıurfa’ya son 14 yılda 34 milyar liralık yatırım yaptıklarını ifade eden Prof. Dr. Eroğlu, “Biz Şanlıurfa’ya hükumet olarak 34 milyar liralık yatırım yaptık helal olsun. Size ne yapılsa azdır. İnşallah yatırımlarımızı daha da artıracağız. Bu kentin içme suyu problemlerini biz hallettik. İkinci arıtma tesisini de yaptık. Hilvan ve Suruç’un içme suyunu da halledeceğiz inşallah. Sadece Suruç’a sulama kanalları vasıtasıyla 2 milyar liralık yatırım yaptık. Sulamalarla çiftçilerimizin 2019 yılı başlarında yaklaşık bir milyar lira yılda ilave gelir artışı olacak. Helal olsun size bu bile azdır.” diye konuştu.
web_urfa iftar

Bakanlar Prof. Dr. Eroğlu ve Çelik, merasimin ardından alanda yaklaşık 5 bin kişinin katılımıyla düzenlenen iftar programına iştirak etti.
web_urfa temel atma

About Author

Connect with Me: