BJ3I9899

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 10 Binlerce Vatandaşla Sakarya’da Buluştu…

2 Haziran 2017

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bir dizi temaslarda bulunmak ve yeni tesislerin temelini atmak üzere Sakarya’yı ziyaret etti.

İlk olarak Sakarya Valiliği’ni ziyaret eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 26 tesisin temelini atmak için Sakarya’ya geldiklerini söyledi. Bu tesislerin maliyetinin 218 milyon lira olduğunu, 8 baraj ve gölet, 6 sulama tesisi, 11 dere ıslahı ile Orman Bölge Müdürlüğüne ait bazı yatırımların temelinin atılacağını belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu, yatırımların hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti.

BJ3I8973

“Hükümetimiz Sakarya’ya Son 14 Yılda 16 Milyar Liralık Yatırım Yaptı”

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Sakarya’nın gönlünde ayrı bir yeri olduğunu, kente her gelişinde mutlaka müjde getirdiklerini belirterek, “Bugün de 80 milyonluk 21 müjdeyle geldik. 332 milyon liralık toplam 72 müjde vermiş oluyoruz. Daha önce verdiğimiz 51 müjdenin 40 tanesi bitmiş, 11 tanesinin de inşaatı devam ediyor. Hükümetimiz Sakarya’ya son 14 yılda 16 milyar liralık yatırım yaptı”  dedi.

BJ3I8999

“İlk defa ihracata başladılar, bu çok sevindirici, Türkiye ithal ediyordu fidanları ve süs bitkilerini. İnşallah Sakarya’yı Fidan ve Süs Bitkileri Üretim ve İhracat Üssü haline getirmeye kararlıyız. Gerçekten çok büyük bir masraf yaptık bu merkeze. İnşallah gelecekte fidan üreticilerine çok büyük fayda sağlayacağına inanıyorum. Şu anda iki ülkeye ihracat yapılmış. Ayrıca biz de çok büyük destek veriyoruz.” sözleriyle Prof. Dr. Veysel Eroğlu Türkiye’de ilk defa Fidan ve Süs Bitkileri Borsasını Sakarya’da kurduklarını ve Sakarya Fidan Üreticileri Birliğine teslim ettiklerini dile getirdi.

BJ3I9267

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ayrıca konuşması sırasında Akyazı ilçesindeki Kuzuluk Tabiat Parkı’nın alanının arttırılmasına ilişkin belgeyi imzaladı. Buradaki programın ardından Yunus Emre Kız Kur’an Kursu’na geçerek fidan diken Prof. Dr. Veysel Eroğlu, daha sonra Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu 218 Milyon Liralık 26 Tesisin Temelini Attı

Belediyedeki ziyaretinin ardından Demokrasi Meydanı’nda 218 milyon liralık 26 tesisin temel atma merasimine iştirak eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu, burada 10 binlerce vatandaş ile buluştu, herkesin Ramazan Ayı’nın hayırlı olması temennisinde bulundu.

FullSizeRender

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın selamlarını getirdiğini belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu,  26 tane dev tesisin temelini atacaklarını belirterek, “8 tanesi baraj ve gölet, 6 sulama tesisi, 11 taneden fazla dere ıslahı. Dolayısıyla, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nün 25 yatırımı var. Bir de Orman Genel Müdürlüğünün (OGM) paketi var, sizlere sunacağız. Bütün bunlar başta Sakarya’mız olmak üzere bütün milletimize Halil İbrahim bereketi getirsin.” diye konuştu. Bakan Prof. Dr. Eroğlu ayrıca Sakaryalılara şu sözü vererek “2017, 2018 ve 2019 yılları Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Sakarya’nın hamle yılları olacak” dedi.

BJ3I9717

“Türkiye 2071’de Küresel Güç Olacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 4 büyük hedef gösterdiğini, bunlardan birisinin cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı 2023’te Türkiye’yi en büyük 10 ekonomi arasına taşımak olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Bunun için Cumhurbaşkanımız ne diyor, ‘hedef 2023.’ Türkiye hazır, Sakarya hazır.” ifadelerini kullandı. Prof. Dr. Veysel Eroğlu gençlerin, şanlı bayrağı 2053 yılında daha da zirveye taşıyacağını ve 2071 yılında Türkiye’nin küresel bir güç olacağını söyledi.

BJ3I9839

Prof. Dr Veysel Eroğlu “Türkiye’nin önünü kesmek isteyen bazı devletler, biliyorsunuz 15 Temmuz’da tarihimizin en alçak, en hain FETÖ darbe girişiminde bulundular ama Sakarya darbeye karşı dimdik ayakta durdu. Hepinize gönülden teşekkür ediyorum. Bu alçak, milletimizi, ülkemizi işgal ettirmek isteyen FETÖ darbe girişimi, milletimizin kahramanlığı, Cumhurbaşkanımızın cesaretiyle püskürtüldü. İnşallah şimdi kahraman ordumuz, emniyet teşkilatımız, jandarmamız PKK’ya dağları dar ediyor. En son terörist etkisiz hale gelinceye kadar mücadele sürecektir.” sözleriyle terörle mücadele kararlılığını bir kez daha vurguladı.

Şehit Paşa’nın Ailesini Taziye Ziyareti

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, konuşmaların ardından 218 milyon liralık 26 tesisin açılışını yaptı, 15 aileye gelir getirici tür sertifikası ve 18 aileye de Orköy sertifikasını vererek, Demokrasi Meydanı’nda on binlerce vatandaşla iftar açtı.

BJ3I9899

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, merasimin ardından Şırnak’ta askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın’ın Sakarya’da yaşayan annesi Hamide Çoban’ın evine gelerek, taziyelerini iletti.

BJ3I0154

About Author

Connect with Me: