şuhut-hafızlık-merasimi-vitrin

Prof. Dr. Veysel Eroğlu Afyonkarahisar’da Birtakım Ziyaretler Gerçekleştirdi…

14 Mayıs 2017

Prof. Dr. Eroğlu, ilk önce Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde Şuhut Bölge Yatılı Erkek Kur’an Kursu Hafızlık merasimine iştirak etti. Burada konuşan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Şuhut ilçesinin özellikle hafız yetiştiren bir yer olduğunu belirtti. Zamanla hafızlık eğitiminin zayıfladığını aktaran Prof. Dr. Eroğlu, bir hayırseverle Şuhut Eğitim ve Kültür Merkezi’nin yapıldığını aktardı.
web_şuhut hafızlık merasimi4

Kur’an-ı Kerim’i sadece okumanın ve öğrenmenin yetmeyeceğini vurgulayan Bakan Prof. Dr. Eroğlu, “Kur’an-ı Kerim’de Allah’ın ilk emri ‘oku’ emridir. Okuyacağız ama onu yaşayacağız. Oku demek sadece yüzünden okumak değil, onu yaşamaktır. Her şeyiyle yaşayacağız.” diye konuştu.
web_şuhut hafızlık merasimi3

“Türkiye’yi Yemyeşil Yapıyoruz”

Türkiye’de çok tesisin açılışını gerçekleştirdiğini kaydeden Prof. Dr. Eroğlu, şunları söyledi:

“Dünyada en çok tesis açan bakan unvanına sahibim. Bunun için Allah’a hamd ediyorum. Türkiye’de 41 milyon insana su verdik. Ayrıca Afrika’da 2 milyon Afrikalıya su temin ettik. 423 baraj, bin gölet, sulama tesisleri, dere ıslahları ve 3 milyar 750 milyon fidanı toprakla buluşturduk. Türkiye’yi yemyeşil yapıyoruz.”
web_şuhut hafızlık merasimi2

Konuşmaların ardından hafızlara belgeleri verildi.

Bakan Prof. Dr. Eroğlu, daha sonra havanın ısınmasıyla birlikte vatandaşların piknik alanlarına yöneldiğini belirterek, piknik yapanlara çeşitli uyarılarda bulundu.

Yazın ormanlarda çıkan yangını söndürmenin çok zor ve zahmetli olduğuna işaret eden Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, yangınlarda şehitler verdiklerini de anımsattı.

Piknik yapanların işleri bittiğinde mutlaka yaktıkları ateşi söndürmeleri gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Eroğlu, “Ateş yakılmasın’ şeklinde bazen yasak koyuyoruz. Bunlara riayet edilsin. Piknik yapanlar bütün çöplerini, kırdığı şişeleri, camları toplasın. Ormanı tertemiz aldığı gibi tertemiz bıraksın. Yangın çıktığında da Alo 177 hattına hızlıca bildirilirse seviniriz. Çünkü ne kadar erken müdahale olursa o kadar hızlı söndürülür. İnşallah bu yıl da rahat bir yaz geçiririz.” diye konuştu.
web_şuhut hafızlık merasimi

“Anneler Başımızın Tacı”

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Anneler Günü’ne ilişkin de “Aslında her gün Anneler Günü. Bütün anneler, bilhassa şehitlerimizin anneleri çok önemli. Bütün hepsinin Anneler Günü’nü tebrik ediyorum. Allah iki cihanda onları aziz eylesin. Anneler başımızın tacı.” değerlendirmesini yaptı.

Daha sonra Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 16 Nisan’da yapılan referandumda en fazla “evet” oyu veren Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesine bağlı Kulak ve Dadak köylerini ziyaret etti.
web_kulak köyü hitap

Burada vatandaşlarla sohbet eden Prof. Dr. Eroğlu, desteklerinden dolayı herkese teşekkür etti.

Kulak Camisi’nin bahçesine fidan diken Prof. Dr. Eroğlu, bin 500 fidan dağıttı.
web_kulak köyü fidan dikimi

Dadak köyünde yaşayan vatandaşların, Türkiye’nin geleceğine mührü vurduğunu aktaran Prof. Dr. Eroğlu, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin geleceği, büyük güçlü Türkiye için mührünüzü vurdunuz. Bunun için ‘evet’ dediniz. Bunu zaten çok kısa zamanda göreceksiniz. Şimdiden çarklar işlemeye başladı. Sayın Cumhurbaşkanı’mız şimdiden üç, altı, bir ve iki yıllık programlar yapmaya başladı. Muazzam bir dönüşüm, muhteşem bir kalkınma olacak. Bunun müjdesini şimdiden veriyorum. Tabii ki bunda sizin de emeğiniz var. Sizlere yürekten teşekkür ediyorum.”
web_dadak köyü

About Author

Connect with Me: