adiyaman_tanitim_vitrin

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Adıyaman Tanıtım Günlerinde…

20 Nisan 2017

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Adıyaman Tanıtım Günleri açılış etkinliğine iştirak etti.

Açılış etkinliği öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Kabine değişecek mi?” sorusuna “Kabine dimdik yerinde duruyor. Nerede konuşuluyor? Ben de duymadım şu ana kadar. Şu anda öyle bir konu söz konusu değil.” ifadesini kullandı.
web_adiyaman_tanitim_gunleri (1)

“Özellikle büyük şehirlerde, Ankara ve İstanbul’da yerel anlamda büyük değişikliğe gidilecek mi?” sorusuna ise Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, henüz bu konunun konuşulmadığını, Resmi Gazete’de sonuçların yayımlanmasının ardından karar verileceğini bildirdi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’ye tekrar üye olmasından gurur duyacaklarını, mutlu olacaklarını söyledi.
web_adiyaman_tanitim_gunleri (5)

Tanıtm günleri açılış merasiminde bir konuşma yapan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Adıyaman’ın fahri hemşehrisi olduğunu belirterek, AK Parti dönemi öncesinde Adıyaman’ın unutulmuş bir il olduğunu ve hükümetin Adıyaman’a 11 milyar liralık yatırım yaptığına işaret etti.

Adıyaman’da şimdiye kadar 8 baraj inşa edildiğini aktaran Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şöyle devam etti:

“18 baraj ve gölet sulama tesisi ile bir rekora imza atacağız. Çünkü Adıyaman topraklarını Atatürk Barajıyla çerçevelenmiştir. Ancak sulama, baraj, göletler unutulmuş. Bu eksikliği tamamlayacağız. ‘Adıyaman’a çok yatırım yapıyorsunuz, niye?’ diyorlar. Ben de ‘eksiklikleri tamamlıyoruz’ diyorum. Yaklaşık 36 sulama tesisi, 36 dere ıslahı gerçekleştirdik. Milyonlarca fidanı Adıyaman’da topraklarla buluşturduk.”
web_adiyaman_tanitim_gunleri (4)

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bütün bakanlıkların Adıyaman’a çok güzel yatırımlar yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceğini kaydetti.
web_adiyaman_tanitim_gunleri (6)

Açılışa TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın ve Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu da katıldı.

About Author

Connect with Me: