IMG_4410

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Memleketi Afyonkarahisar’da…

8 Nisan 2017

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’ın Sultandağı ilçesinde “Okullar Hayat Bulsun” projesi kapsamında Sultandağı İmam Hatip Ortaokulu bahçesine öğrencilerle fidan dikti.

Burada gazetecilerin soruları üzerine, Esed rejiminin kimyasal saldırısını ve sonrasındaki gelişmeleri değerlendiren Prof. Dr. Eroğlu, ABD’nin Suriye’de rejime ait askeri üssü vurmasının sorumlusunun Esed olduğunu söyledi.

Esed’in hain olduğunu belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu, çoluk, çocuk demeden masum insanlara kimyasal silahla saldırdığını, çocukların hayatını kaydettiğini dile getirdi.

“Zalim Esed’in Zulümleri Son Bulsun İstiyoruz”

İkiz çocukların toprağa verilişini görünce çok duygulandığını aktaran Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şunları kaydetti:

“Düşünün o çocuklar kendi evlatlarınız olsa yüreğiniz parçalanır. Biz merhametli bir milletiz. Bütün milletimizin yüreği parçalandı. Bu çok hain alçak bir saldırı. İnsanlık dışı. Zaten biliyorsunuz bunların kullanılması yasak. ABD’nin füzelerle vurduğu bu üsden, kimyasal silahlar maalesef masum ve mağdur insanların üzerine atılmıştır. Dolayısıyla ABD buna gerekli cevabı vermiştir. Bunun devamını bekliyoruz. Artık bu savaş son bulsun. Zalim Esed’in zulümleri son bulsun istiyoruz. O bakımdan ABD’nin artık bundan sonra bu adımı devam ettirmesini arzu ediyoruz. Türkiye olarak da biz de her zaman mazlumların, mağdurların yanındayız. Kimliği ne olursa olsun etnik yapısı dini inancı ne olursa olsun bizim anlayışımızda zaten bütün insanları kucaklıyoruz. Çünkü bizim kültürümüzde bu var.”

Birleşmiş Milletler dahil olmak üzere bütün dünyanın bu konuda artık taşın altına elini koymasını istediğini anlatan Prof. Dr. Eroğlu, “Türkiye gereğini yapıyor. 3,5 milyon mazlum, mağdur insanı kendi vatanımızda misafir ediyoruz. Ekmeğimizi paylaşıyoruz. Dünya maalesef buna seyirci kalıyor. İnşallah ABD’nin bu tavrı devam eder. Diğer ülkelerde bunu dikkate alacağını düşünüyorum. Nitekim bazı ülkelerden de ABD’nin bu hareketi destekleyici birtakım beyanlar geldi. Bu tavrı uygun görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Eroğlu, DSİ Tesisleri Toplu Temel Atma ve Açılışı ile Orman Mahallelerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifikaları Dağıtımı merasimine katıldı.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Sandıklı ilçesinde DSİ Tesisleri Toplu Temel Atma ve Açılışı ile Orman Mahallelerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifikaları Dağıtımı merasiminde, devletin bekası açısından çok önemli bir halk oylamasının yapılacağını söyledi.

Halk oylamasının hızlı karar verilmesi için yapılacak bir yönetim değişikliği olduğuna işaret eden Prof. Dr. Eroğlu, rejim değişikliğinin yapılmadığını, cumhuriyet dersi vermeye hiç kimsenin kalkmaması gerektiğini dile getirdi.

Bayrak, vatan, millet sevgisinin kendilerinde olduğunu aktaran Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “‘Rejim değiştiriyorlar, tek adam, kahveler kapatılacak’ diyenlere ‘bu yalanlara karnımız tok, güle güle’ diyeceksiniz. Onlar laf üretir, millet destan yazar.” diye konuştu.

Yiğitler Barajı

Daha sonra İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde Yiğitler Deresi üzerinde sanayi ve tarımsal sulama amacı ile yapılması planlanan Yiğitler Barajı’nın temeli, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinden telekonferans sistemi ile bağlandığı merasimde atıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “İzmir’in 60 yıldır rüyası olan Yiğitler Barajı’nın temelini bugün atıyoruz. Bizler de burada Sandıklı’da 18 tesisisin temelini atacağız. Toplamda 19 tesis için 311 milyon liralık bir yatırımım temelini atıyoruz. Yiğitler Barajı hem sanayimizde hem de tarımsal sulamada kullanılacak. Yapılacak barajın bereketli olmasını, İzmirimize bereket getirmesini diliyorum.” ifadelerini kullandı.


Diğer Haberler

About Author

Connect with Me: