osmaniyue

Prof. Dr. Veysel Eroğlu Osmaniye’de 64 Milyon Maliyetli 8 Tesisin Temel Atma Merasimini Gerçekleştirdi…

16 Şubat 2017

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Korkut Ata Üniversitesi Konferans Salonunda düzenlenen 64 milyon TL’lik 8 tesisin temel atma ve orman köylülerine sertifika dağıtım merasiminde yaptığı konuşmada, Osmaniye’nin de içinde bulunduğu Akdeniz Gelişim Projesi (AKDENİZGEP) hakkında bilgi verdi.

Bu projede kimin neyi ne zaman yapacağının belli olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Eroğlu, 31 milyar TL’lik projenin 31 Aralık 2019’da tamamlanacağını söyledi.

Osmaniye’de temeli atılacak 8 tesisin çok önemli olduğunu belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu, artık ormanı milletin hizmetine açtıklarına değindi.

Kente 155 milyonluk 12 projeyle geldiklerini de vurgulayan Bakan Prof. Dr. Eroğlu, daha önce Osmaniye’ye 68 müjde verdiklerini, şu ana kadar yeni verilenlerle 80 müjde verdiklerini bunların 365 milyon TL tutarında olduğunu bildirdi.

Referandum Süreci

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip, Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye teşekkür eden Prof. Dr. Eroğlu, şöyle devam etti:

“Başbakanımız ve Devlet Bahçeli bir araya geldiler, ‘Mesele memleket meselesiyse gerisi teferruattır, Türkiye’nin istiklali, istikbali için bu anayasayı değiştirmek gerekir’ dediler ve ‘evet’ diyeceğiz dediler. Gerçekten, devlet adamlığını her zaman gösteren Devlet Bahçeli’ye teşekkür ediyoruz. ‘Bu Anayasanın yıllardan beri değiştirilmesi gerekiyor’ deniliyor. Biz dedik ki mecliste birinci partiyiz ama önemli değil. Tüm partilerden eşit sayıda temsilci katılsın dedik ve katıldılar. 59 madde üzerinde mutabık kaldılar sonra devam etmekten vazgeçtiler. Niye vazgeçtiniz anlamadık. Dedik ki mutabık kaldığınız 59 maddeyi geçirelim hiç olmazsa, millete hepimizin sözü var dedik. Bu darbe anayasasıyla olmaz. Fakat ‘yok’ dediler. Ama Devlet Bahçeli, ‘Yapalım birlikte güzel bir anayasa değişikliği’ dedi. Kısa sürede 18 maddelik bir anayasa değişikliği hazırladılar. Bu milletin geleceği, istiklali, istikbal için.”

Açılışın ardından Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Osmaniye Valisi Kerem Al’ı ve Belediye Başkanı Kadir Kara’yı ziyaret etti. Prof. Dr. Eroğlu, Belediye Başkanı Kara’nın kentteki içme suyundaki eksikliklerin giderilmesi ve ihtiyaç olan camiyle ilgili taleplerini dinledi.

Prof. Dr. Eroğlu, “Başkan ne istediyse yaptık. Sağolsun, Devlet Bahçeli de ne talep ederse yapıyoruz. Çünkü Devlet devlet adamlığını gösteriyor. Allah razı olsun. Türkiye’de birlikte güzel hizmetler ve bir ufuk açılacak.” dedi.

Osmaniye Yatırım Kitapçığı İçin Tıklayınız…


Diğer Haberler

About Author

Connect with Me: