Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Malatya'da inşa edilecek 84 milyon lira yatırım bedelli 12 tesisin temel atma, DSİ ve Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından hizmete açılan 5 tesisin de açılış törenine katıldı. Bakan Eroğlu, törende konuşma yaptı. ( Orhan Yoldaş - Anadolu Ajansı )

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Malatya’da…

28 Mart 2016

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, beraberinde Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile Malatya Valiliğini ziyaret ederek, Vali Süleyman Kamçı ile görüştü.

Prof. Dr. Eroğlu, ziyaret sonrası valilikte düzenlediği toplantıda, Malatya’nın her geçen gün büyüyerek geliştiğini belirterek, kente müjdelerle geldiğini ifade etti.

Bakanlık olarak büyük hizmetlere imza attıklarını anlatan Prof. Dr. Eroğlu, “Şu ana kadar 3 bin 107 tesisi açarak aziz milletimizin hizmetine sunduk, bunlardan 320’si baraj. Bütün şehirlerin içme suyu problemini kökünden çözdük. Birçok şehirde bugün Şırnak’ta su yoktu, su getirdik. Mardin, Kızıltepe, Siirt, Edirne, İzmir, Sinop, Çankırı, Çorum 76 şehirde su yoktu, buralara su getirdik Allah’a şükür.” diye konuştu.

Malatya’ya heybeleri dolu geldiklerini söyleyen Prof. Dr. Eroğlu, yarın 17 tesisin temel atma ve açılış törenini yapacaklarını, tesislerle 84 milyon liralık yatırımın gerçekleşeceğini bildirdi.

Kentte baraj, gölet, sulama, dere ıslahlarını yaparak, kenti ağaçlandıracaklarını kaydeden Prof. Dr. Veysel Eroğlu, daha önce kente gelişinde 42 müjde verdiğini ve bu kez ise 15 müjdeyle Malatya’ya geldiğini aktardı.

“Reformlarımızı Hızlı Şekilde Gerçekleştireceğiz”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise AK Parti hükümetleri döneminde suya hayat vererek Türkiye’yi susuz bırakmadıklarını belirterek, HES’lerle de Türkiye’nin enerjisine katkıda bulunduklarını açıkladı.

Hükümetin çalışmaları hakkında bilgi veren Tüfenkci, “Önümüzdeki dönelerde reformlarımızı hızlı şekilde gerçekleştireceğiz. Seçim vaatlerimizin ise yüzde 100’üne yakının gerçekleştirmiş bulunuyoruz.” dedi.

Malatya’ya 84 Milyon TL Maliyetli 12 Tesis

Daha sonra Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Bülent Tüfenkci Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Malatya’da inşa edilecek 84 milyon lira yatırım bedelli 12 tesisin temel atma, DSİ ve Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından hizmete açılan 5 tesisin de açılış merasimine iştirak eti.

Merasimde konuşan Tüfenkci, yurdun dört bir yanının su, baraj, ormanlarla donatan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nu kentte ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Kent olarak sanayileşmeye çalışırken, aynı zamanda tarımda gelişmişliği, üretimi artırmaya çalıştıklarını belirten Tüfenkci, kentin sulanabilir alanlarını yüzde 60’lardan yüzde 85’lere çıkarmayı hedeflediklerini ifade etti.

Türkiye’yi büyütmek, insanların refah düzeyini artırmak istediklerini, onun için de gece gündüz demeden çalıştıklarını anlatan Tüfenkci, Türkiye’nin gündeminin demokrasi, özgürlük olmasını, insanların zenginliğinin artmasını istediklerini vurguladı.

“Türkiye Dört Dörtlük Büyümeye Devam Ediyor”

Prof. Dr. Veysel Eroğlu da açılış ve temel atma merasimi münasebetiyle geldiği Malatya’da vatandaşlarla bir arada olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Eroğlu, kente yapılması planlanan yatırımlar hakkında bilgi vererek, 2019’a kadar olan 4 yılı Malatya’da yatırımlarda hamle yılı ilan ettiklerini kaydetti.

Geçmişte Türkiye’nin IMF’ye borcu bulunduğunu, borcu olan insanın boynunu bükük olduğunu dile getiren Prof. Dr. Eroğlu, “Ama Allah’a şükür şimdi ödedik, başımız dik Allah’a şükür. Bütün dünyada başı dik bir Türkiye var. Bütün dünyada kriz varken Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ‘kriz Türkiye’de teğet geçecek’ dedi. Teğet bile geçmedi. Şu an pek çok Avrupa ülkesinde büyüme sıfıra yaklaşırken, Türkiye dört dörtlük büyümeye devam ediyor Allah’a şükür.” diye konuştu.Türkiye’nin her tarafına büyük yatırımlar yaptıklarını vurgulayan Prof. Dr Veysel Eroğlu, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Bakanlığımız şu an 3 bin 107 dev tesisi aziz milletimizin hizmetini sundu. Ne büyük mutluluk. İlçelerdeki su meselesini tamamen çözdük. 76 şehirde su yoktu, buralara su getirdik. Daha önce İstanbul susuzdu. Recep Tayyip Erdoğan’dan önce İstanbul Kerbela gibiydi ama şimdi İstanbul’un 2071 yılına kadar suyu var. Farkımız bu; biz büyük düşünüyoruz. Millete hizmet etmek için şevk ve heyecanla çalışıyoruz. Çünkü biz kendimizi milletin efendisi değil milletin hizmetkarı olarak görüyoruz.”


Diğer Haberler

About Author

Connect with Me: